Jak szybko i korzystnie wymienić złotówki?

Wyjazdy zagraniczne wymagają odpowiedniego przygotowania. Zależnie od kierunku podróży należy zadbać o wszelkie dokumenty pozwalające na wjazd do danego kraju, a oprócz bagaży wziąć ze sobą także obcą walutę. Co prawda w wielu krajach płacić można bez problemu kartą w sklepach czy hotelach, jednak na zakup pamiątek, miejscowych smakołyków czy inne drobne przyjemności trzeba już przygotować odpowiednią ilość gotówki. Warto wiedzieć, że kantor stacjonarny nie jest wówczas jedynym rozwiązaniem.

Prowizje pobierane przez banki, a także ustalane przez nie kursy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kantorów, nie należą do najkorzystniejszych, dlatego niemałym zainteresowaniem cieszą się specjalne platformy internetowe skupiające osoby chcące sprzedać lub kupić waluty, jak np. https://www.walutomat.pl/. Ponieważ transakcje odbywają się bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi, a prowizja nie należy do najwyższych, takie rozwiązanie jest korzystniejsze od wymiany złotówek w kantorach czy bankach.

Użytkownicy mają zasadniczo do wyboru dwa rozwiązania – mogą zdecydować się na wybraną przez nich transakcję po najbardziej korzystnym w danym momencie kursie, co pozwala na wymianę złotówek nawet w ciągu 15 minut. Jeśli zaś mają więcej czasu, mogą ustalić kurs wymiany i czekać na odpowiednią propozycję. O tym, czy skorzystanie z internetowego kantoru wymiany walut jest opłacalne, można przekonać się za pomocą specjalnego kalkulatora pozwalającego obliczyć oszczędności, który dostępny jest na wspomnianej wyżej stronie.Both comments and pings are currently closed.